Sekmīgi aizvadīta LU PSK Starptautiskā nedēļa 2024

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža (LU PSK), kā ierasts – rudenī, šagad no 23. līdz 27. septembrim, organizēja jau ceturto Starptautisko nedēļu.

FOTOATSKATS

Šī gada nedēļas galvenā tēma bija labjūta, dalīšanās pieredzē un jaunu kontaktu dibināšana.
Kopā ar kolēģiem no Lietuvas (Šiauliai State Higher Education Institution, Panevėžio kolegija/State Higher Education Institution), Igaunijas (TTK University of Applied Sciences), Bulgārijas (Medical University – Plovdiv) un Beļģijas (HBO Verpleegkunde Genk Atlas College VZW) dalībnieki dalījās savstarpējā pieredzē par labjūtu no dažādiem aspektiem – veselības aprūpē un sociālajā labklājībā.

Visas nedēļas garumā norisinājās dažādas aktivitātes. Dalībnieki iepazīstināja ar savu pārstāvēto institūciju un valsti. Diskusiju veidā iepazina studiju procesus, kā tas tiek organizēts sadarbības augstskolās. Daļa dalībnieku bija pirmo reizi Latvijā, tāpēc viss bija jauns un pārsteidzošs. Pasākuma atklāšanas dienas pēcpusdienā viesi kopā ar LU PSK darbiniekiem devās saules apspīdētā braucienā pa Lielupi ar lielisko www.sekosaulei.lv terasi uz plosta un apmeklējām Paula Jaunzema akmens skulptūru parku, www.paulsjaunzems.lv.

Otrajā norises dienā kolēģi no Lietuvas, Šiaulai, vadīja vieslekcijas studiju programmas “Sociālā rehabilitācija” studentiem un vēlāk iepazina Jūrmalu. Savukārt kolēģi no Igaunijas un Bulgārijas apmeklēja sadarbības partnerus SAC “SenRīga”, devās ekskursijā par Vecrīgu un Latvijas Universitātes muzeju – Raiņa bulvārī 19, Rīgā. Lai vairāk iepazītu Latviju, tika organizēta iespēja apskatīt Vidzemi, Valmieras pusi, kur tika apmeklēta Valmiermuižas alus darītava un Trikātā – Salons “Līga” (zīmols Līga NATURE SPA). Jūrmalas nedēļa turpinājās ar aktīvām nodarbībām – hiromasāžu, deju terapiju un iespēju klausīties LU PSK sadarbības partneru Latvijas Samariešu apvienības labdarības projekta “Sapņu pavadonis” lekciju. Noslēdzošajā dienā kolēģi saņēma sertifikātus un tika noslēgtas mutiskas vienošanās par savstarpējām vizītēm. ERASMUS+ programma vieno mūs un pilnveido!

Paldies, visas nedēļas sadarbības partneriem – terasei uz plosta www.sekosaulei.lv, tēlniekam Pauls Jaunzems www.paulsjaunzems.lv, Latvijas Universitātes Muzejam, Latvijas Samariešu apvienība www.samariesi.lv, Valmiermuižas alus darītava www.valmiermuiza.lv, Salons Līga Nature spa – www.salonsliga.lv, ēdināšanas nodrošināšana ģimenes restorāns “Zem Burām” www.zemburam.lv, kā arī hiromasāžas vadītājai LU PSK lektorei Vinetai Ņehvjadovičai, deju terapijas vadītājai Unai Rēķei un visiem LU PSK kolēģiem, kas iesaistījās šīs nedēļas tapšanā!

EN

The P. Stradins Medical College of the University of Latvia, as usual, organised the 4th International Week in autumn from 23 to 27 September 2024.

The main theme of this week was well-being, sharing experiences and making new contacts.
Together with colleagues from Lithuania (Šiauliai State Higher Education Institution, Panevėžio kolegija/State Higher Education Institution), Estonia (TTK University of Applied Sciences), Bulgaria (Medical University - Plovdiv) and Belgium (HBO Verpleegkunde Genk Atlas College VZW) we shared experiences on well-being from different perspectives - in healthcare and social well-being.

Various activities took place throughout the week. Participants shared information about the institution and country they represent. In the form of discussions we got to know the study processes, how they are organised in the partner universities. Some of the participants were in Latvia for the first time, so everything was new and surprising. We took a sun-drenched cruise on the Lielupe River with the magnificent www.sekosaulei.lv raft terrace and visited the Paul Jaunzems Stone Sculpture Park. Colleagues from Lithuania, Šiaulai gave lectures to students of the study programme "Social Rehabilitation" and later got to know Jūrmala. Colleagues from Estonia and Bulgaria visited the cooperation partners SAC "SenRīga", toured the Old Town and the Museum of the University of Latvia. To get to know more about Latvia, we headed towards Valmiera, where we visited the Valmiermuiža Brewery and the Līga Salon in Trikata. The week in Jurmala continued with active activities - chyromassage, dance therapy and guests from the Latvian Samaritan Association charity project "Dream Assistant". On the final day, colleagues received certificates and mutual agreements on visits were signed. The Erasmus+ programme unites us and improves us!

Thank you to all the week's partners - Terrace on a Raft www.sekosaulei.lv, sculptor Paul Jaunzems www.paulsjaunzems.lv, the Museum of the University of Latvia, the Latvian Samaritans Association www.samariesi.lv, Valmiermuižas alus brewery www.valmiermuiza.lv, Salon Līga Nature spa - www.salonsliga.lv, catering family restaurant "Zem Burām" www.zemburam.lv, as well as the hyromassage teacher Vineta Nehvjadoviča, the dance therapy teacher Una Rēķe and all the colleagues who were involved in the creation of this week!

Aiga Grauduma,
LU PSK ārējo sakaru koordinatore