LU PSK studentu dalība ERASMUS+ BIP projektā Lietuvā

ERASMUS+ BIP projekts: Wellbeing from Nature, Nr. 2023-1-LT01-KA131-HED-000115094-5

FOTOATSKATS

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Ārstniecības katedras un Medicīnas tehnoloģiju katedras studentu komanda no 2025. gada 14. līdz 18. aprīlim pārstāvēja koledžu ERASMUS+ BIP projektā “Wellbeing from Nature”, kura klātienes posma aktivitātes norisinājās Kauņā, Lietuvā, un tās rīkoja Kauno Kolegija.

Projekta mērķis: veicināt starpdisciplināro sadarbību, apvienojot dažādas ar veselību saistītās studiju jomu programmas, lai izstrādātu dabiskus labjūtas produktus. Projekta ietvaros tika plānots, ka studenti klātienes posmā ar lektoru atbalstu strādās nelielās starptautiskās komandas, ko veidos dažādu studiju programmu studējošie, kas kopā izstrādās reālus produktu prototipus skaistumkopšanai, mutes veselībai, enerģijas stimulēšanai un slimību profilaksei.

Projekta ietvaros pirms došanās uz Kauņu tika organizētas trīs attālinātas nodarbības un no 14. līdz 18. aprīlim bija intensīvas apmācības klātienē. Kauno kolegija jau ir guvusi pieredzi vairāku līdzīgu projektu īstenošanā, kur galvenais fokuss tiek vērsts uz dažādu augu ietekmi uz cilvēka veselību. Šogad lekcijās un laboratorijās pastiprināti tika pievērsa uzmanība tēmai “Šaurlapu lavanda” (Lavandula angustifolia).

Pirmajā projekta klātienes dienā, 14. aprīlī, visi dalībnieki savā starpā iepazinās un sadalījās komandās, kā arī klausījās lekciju par labjūtu un tās holistisko pieeju. Pēc tam gida pavadībā bija iespēja apmeklēt Vītauta Dižā Universitātes botānisko dārzu kopā ar Kauno kolegija studentiem un lektoriem.

Turpmākajās dienās, 15. un 16. aprīlī, gan Latvijas, gan Lietuvas studenti komandās izstrādāja dažādus produktus laboratorijā – roku krēmus, mutes skalojamos līdzekļus un gumijas lācīšus. Šajās dienās studenti veica arī nelielu eksperimentu ar fluorescējošu zobu pastu un ultravioleto lukturi, pētot Lavandula angustifolia laboratorijā gatavotā mutes skalojamā līdzekļa ietekmi uz orālo higiēnu. Mikrobioloģijas laboratorijā tika pētīta arī “Šaurlapu lavanda” antimikrobiālā ietekme uz dažādiem mikroorganismiem, katrs dalībnieks veica vienu baktērijas vai sēnītes uzsējumu, izmantojot diska metodi (ar filtrpapīru piesūcinātu koncentrētu lavandas eļļu).

17. aprīlī ar analizatoru studentu komandas pētīja Lavandula angustifolia ietekmi uz roku ādu, izmantojot pašu veidotos roku krēmus ūdens – eļļas tehnikā. Lai veicinātu saliedētību un sadarbību starp internacionālajām komandām, dienas noslēgumā studenti devās uz kopīgu boulingas spēli.

Noslēdzošajā dienā, 18. aprīlī, katra komanda prezentēja savu veikumu, izstrādājot mārketinga stratēģiju un produkta iepakojumu.

Šajā projektā kopumā piedalījās desmit (LU PSK) studentes no studiju programmām: “Ārstniecība”, “Estētiskā kosmetoloģija”, “Biomedicīnas laborants”, “Podoloģija”.

LU PSK Medicīnas tehnoloģiju katedras studiju programmas “Biomedicīnas laborants” 2024./ 2025. akadēmiskā gada 1. kursa studente Eirana Ostrovska

0
Feed