LU PSK studentiem teicami starti meistarības konkursos

2024. gada aprīļa mēneša ietvaros norisinājās profesionalitātes konkursi veselības aprūpes nozarē studējošajiem gan Latvijas, gan starptautiska mērogā, kuros veiksmīgi piedalījās arī Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Ārstniecības katedras studiju programmu studentu komandas.

Rīgā, 4. aprīlī, LU PSK studiju programmas "Ārstniecība" 3. kursa studentu komanda "LU PSK 85" piedalījās nacionālajā atklātajā olimpiādē kardioloģisku pacientu aprūpē "Sirds veselības kauss 2024", ko pirmo reizi sadarbībā ar pacientu biedrību "Par sirdi.lv" rīkoja RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža. Olimpiāde tika veltīta jauno medicīnas profesionāļu izaugsmei un kardioloģiskās aprūpes jomas attīstībai, ar mērķi veicināt topošo ārsta palīgu (feldšeru) un studentu interesi par kardioloģisko pacientu aprūpes jomu. Kopvērtējumā LU PSK komanda nopelnīja godpilno 3. vietu. Komandu klātienē atbalstīja Ārstniecības katedras vadītāja Janeta Strazdiņa un lektors/ nozares profesionālis Leonīds Afremovičs. Paldies par veiksmīgo dalību komandai – Andai Gabranovai, Oļegam Lukšam, Alisei Maslobojevai, Martai Roopai, Aijai Strodei!

Viļņā, 13. aprīlī, LU PSK studiju programmas "Ārstnieciskā masāža" 2. kursa studenti – Iveta Granta un Viesturs Kursītis, piedalījās starptautiskajā masāžas čempionātā "International massage Championship 2024 in Lithuania", studentu konkursa daļā, ko organizēja VESK- Verslo ir svetingumo profesines karjeros centras (Business and Hospitality Career Center). Čempionātā studenti demonstrēja savas prasmes klasiskās un brīvā stila masāžas disciplīnā. Studentus dalībai čempionātā sagatavoja un klātienē atbalstīja LU PSK lektore Vineta Ņehvjadoviča. Paldies, studentiem par dalību un vēlmi sevi profesionāli izaicināt, gūstot jaunas zināšanas un pieredzi!

Daugavpilī, 17. aprīlī, norisinājās DU Daugavpils medicīnas koledža rīkotais 6. starptautiskais studentu meistarības konkurss "Neatliekamā palīdzība ārkārtas situācijā", kurā koledžu pārstāvēja LU PSK Rēzeknes filiāles studiju programmas "Ārstniecība" 3. kursa studentu komanda "Dopamīns". Kopvērtējumā LU PSK studenti ieguva 2. vietu. Komandu dalībai konkursam sagatavoja un konsultēja lektori Uldis Ceriņš un Artūrs Lubāns, savukārt klātienē komandai atbalstu sniedza LU PSK direktore Iveta Strode un lektore/ nozares profesionāle Maija Zute. Paldies par lielisko startu studentēm – Viktorijai Peipiņai, Lanai Delikatnajai, Sabīnei Tretjakovai, Daigai Karpovičai, Elīnai Sadovskai!

LU PSK administrācija pateicas saviem studentiem par drosmi pieņemt jaunus izaicinājumus un pierādīt savas zināšanas un prasmes, piedaloties meistarības konkursos! Paldies, nozares profesionāļiem par ieguldījumu komandu sagatavošanā un konkursu organizatoriem – par uzaicinājumu un ieguldīto darbu pasākumu organizēšanā!