LU PSK dalība “SkillsLatvia 2024” profesiju parādē

No 2024. gada 8. līdz 10. maijam Rīgā notika nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss “SkillsLatvia 2024”. Konkursu ar moto “Uzvar darītājs!” jau septīto reizi rīkoja Valsts izglītības attīstības aģentūra. Pasākuma aktivitāšu zonā “Profesiju parāde” abas norises dienas veselības un sociālās aprūpes nozares profesijas aicināja iepazīt arī Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) studentu un lektoru komanda.

FOTOATSKATS

Jaunie profesionāļi divu dienu laikā demonstrēja savas prasmes nozaru ekspertu veidotajos darba uzdevumos 20 prasmju konkursos. Līdz ar šo konkursu norisi pasākuma apmeklētājiem tika piedāvāta plaša aktivitāšu programma, kas veicināja iepazīt dažādas profesijas.

Pasākumā LU PSK komanda apmeklētājus uzrunāja piedalīties koledžas stenda aktivitātēs, kurās, praktiski izmēģinot dažādas prasmes, tika sniegta iespēja gūt priekšstatu par radiologa asistenta, biomedicīnas laboranta, podologa, ārsta palīga (feldšera), skaistumkopšanas speciālista (kosmetoloģijā), sociālā aprūpētāja un sociālo rehabilitētāja profesiju.

Abās apsākuma dienās studiju programma “Estētiskā kosmetoloģija” studentes aicināja iepazīt darsonvalizācijas metodi, studiju programmas “Ārstniecība” lektore Maija Zute un studenti demonstrēja kardiopulmonālās reanimācijas simulāciju un izskaidroja, kā jārīkojas aizrīšanās gadījumā, demonstrējot Heimliha paņēmienu, pēdu vingrojumu kompleksu ar sensoro bumbiņu un iespēju izvērtēt pēdas funkcionālo stāvokli ar podoskopijas metodi piedāvāja studiju programmas “Podoloģija” studentes, mikroskopiski izmeklēt (mikroskopēt) dažādus materiālus mikrobioloģijā, hematoloģijā, parazitoloģijā un gatavot preparātus no dažādiem materiāliem (piem., mata) un tos novērot mikroskopā un mikroskopa kamerā aicināja studiju programmas “Biomedicīnas laborants” vadītāja Rūta Melbārde-Vāvere, apskatīt digitālos attēlus un iepazīt attēlā redzamās anatomiskās struktūras aicināja studiju programmas “Radiologa asistents” komanda, dažādu tehnisko palīglīdzekļu iepazīšanu, ko izmanto sociālajā aprūpē, demonstrēja Sociālās aprūpes katedras vadītāja Ina Vīksniņa.

LU PSK administrācija pateicas organizatoriem par uzticību un aicinājumu piedalīties pasākumā, paldies LU PSK komandai par enerģiju un aktīvo darbu divu dienu garumā!