Intervija ar LU PSK lektori E. Lavrinoviču

“Skolas laikā man vienādi labi padevās matemātika, fizika, literatūra un vēsture. Tā kā medicīna apvieno gan eksaktās, gan humanitārās zinātnes, par savu karjeras virzienu izvēlējos tieši šo nozari,” tā par savu karjeras izvēli saka Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) lektore Elvīra Lavrinoviča.

Uz jautājumu, kā Elvīra Lavrinoviča kļuvusi par LU PSK Medicīnas tehnoloģiju katedras lektori, viņa atbildi: “Tā vienkārši bija nejaušība, darbs izglītības jomā nekad nav bijis mans mērķis, bet dzīves ceļi ir neizdibināmi un nu jau kopš 2010. gada esmu šeit.” Jāpiebilst, ka paralēli darbam koledžā lektore Lavrinoviča joprojām ir arī Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Gaiļezers klīniskā mikrobioloģe.

Lektores darba diena galvenokārt aizrit ārsta darbā, bet papildus viņa pasniedz mikrobioloģijas un epidemioloģijas lekcijas studiju programmas “Biomedicīnas laborants” studentiem. Viņasprāt, tieši praktiskā pieredze palīdz nodot zināšanas: „Gan zināšanām, gan pieredzei ir vienlīdz liela nozīme izglītošanas procesā, jo uzskatu, ka tīrs teorētiķis nevar būt labs lektors. Visvairāk prieku man lektores amatā sagādā iespēja iedvesmot studentus, un redzēt, kā viņi notic sev un savām spējām. Īpašs prieks man ir par studentiem, kuri turpina izglītību un veido sekmīgu karjeru. Protams, darbam ir arī savi trūkumi. Tā kā esmu arī praktizējoša mikrobioloģe un lektore LU PSK, mana lielākā problēma ir hronisks laika trūkums. Man vienkārši pietrūkst laika fiziski īstenot visu iecerēto. Mēģināt balansēt uz diviem krēsliem ir grūti, taču palīdz koledžā valdošā jaukā, koleģiālā un draudzīgā atmosfēra.”

Uz jautājumu, kāpēc studentiem būtu jāizvēlas studijas LU PSK, lektore atbild: „Koledža sniedz lieliskas praktiskās zināšanas, un iespēju pārliecināties, vai medicīna ir īstā vieta, turklāt šeit valda ļoti draudzīga atmosfēra. Savā ziņā mazliet apskaužu savus studentus par iespējām, kas viņiem paveras tieši šobrīd. Padomju laikos daudz kas no tā visa nebija pieejams. Labprāt savu profesionālo karjeru sāktu ar koledžu, jo tā var labāk izvērtēt būtiskākās lietas, kas reāli jāapgūst, studējot medicīnu. Pati sāku studijas augstskolā uzreiz pēc vidusskolas ar minimālu izpratni, kam no mācītā jāpiegriež lielāka vērība. Es iesaku koledžas studentiem izmantot visus studiju gadus pilnvērtīgai zināšanu apguvei. Ticiet man, vēlāk tas būs daudz grūtāk.”